۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷
گنجینه عکس های کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران

روز یکشنبه 23 اردیبهشت ماه سال 1397 به مناسبت چهاردهمین سال درگذشت شادروان دکتر اصغر مهدوی مراسم بزرگداشت و یادبودی در کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران برگزار شد. در این مراسم، آقای دکتر غلامرضا اعوانی، محمدرضا طهماسب پور، خانم دکتر اشرف بروجردی رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی و آقای دکتر رسول جعفریان رییس کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران سخنرانی کردند.

صحبت بنده درباره تاریخچه تشکیل آرشیو عکسهای کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران توسط شادروان دکتر ایرج افشار و کوشش های شادروان دکتر اصغر مهدوی و  شادروان دکتر حسین محبوبی اردکانی در فهرست نویسی برای این عکس ها بود. حاصل تلاشهای سالیان این دو بزرگوار، در فهرست نویسی؛ چندین سال پیش درسه جلد به نام های "فهرست عکس های تاریخی ایران"(دو جلد) و "عکس های تاریخی ایران" با گزیده ای از عکس های این گنجینه پر بها از سوی انتشارات دانشگاه تهران منتشر شده است. هر چند تاکنون نیزحق این بزرگواران در روی جلد کتاب های منتشر شده نیز ادا نشده است و حاصل تلاش پر ارج این بزرگواران دستخوش جفای روزگار و ... شده است.

تلاش من بر این بود تا گوشه ای از کوشش های شادروان دکتر اصغر مهدوی و شادروان دکتر حسین محبوبی اردکانی را در این بزرگداشت بازگو و بر حق ادا ناشده آنان در سال های گدشته تأکید کنم. 

یادشان هماره مستدام که از نادره های روزگاران ما بودند و یادگاران ارزشمندی برجای گذاردند.

Teh_Lib_University

هیچ نظری برای این مطلب وارد نشده است!
:
:
:
:
:
اگر تصویر نمایش داده نشده است و یا خوانا نیست، لطفا بر روی آن کلیک کنید تا عبارت جدیدی نمایش داده شود.